Aktuality

2% DANE – podporte nás

Vážení členovia a sympatizanti,

blíži sa termín podávania daňových priznaní a naša občianska iniciatíva STOP ZELENÁ sa obracia na Vás s prosbou o oslovenie Vašich rodinných príslušníkov, priateľov a známych, aby v prospech našej iniciatívy poukázali 2% z daní z príjmu za rok 2021. 

PREČO DAROVAŤ 2% Z DANE

Príspevok vo forme 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb nie je príspevok navyše. Práve naopak, v prípade neuplatnenia si svojho práva tieto prostriedky odvedie daňový úrad do štátneho rozpočtu.

Vyberte si niektorú z organizácií, ktorú nájdete v zozname zverejnenom Notárskou komorou. Budeme však radi, ak sa vám naša misia zapáči a rozhodnete sa podporiť svojimi 2% za rok 2021 práve našej občianskej iniciatíve STOP ZELENÁ.

Ak neviete komu darovať 2 percentá z dane, pozrite sa vo svojom okolí, či neexistuje organizácia, ktorá by vaše 2% privítala. Pre neziskový sektor sú 2 percentá z daní veľmi dôležitý príjem.

Ďakujeme, že vám to nie je ľahostajné.

My vaše 2% z dane premeníme na zlepšenie informovanosti verejnosti o životnom prostredí, na prevádzku nášho spravodajského portálu zelenespravy.sk a jeho zlepšovanie.

Zároveň na našich ostatných portáloch venujúcich sa Bratislave v spolupráci s občianskou platformou TEAM Bratislava budeme zlepšovať informovanosti širokej verejnosti o živote a komunálnej politike v Bratislave, budeme naďalej aktívne pristupovať k zachovávaniu historických hodnôt mesta a budovať hrdosť na hlavné mesto Slovenskej republiky – na našu Bratislavu.

Vďaka vašej podpore budeme môcť zabezpečiť stabilitu našich programov.

Ďakujeme.

ÚDAJE POTREBNÉ NA POUKÁZANIE 2%

Evidenčné číslo NCRpo:1697/2021 Názov: Občianska iniciatíva STOP ZELENÁ

IČO:53121198 Právna forma: Občianske združenie Ulica: Trnavská cesta 84

Mesto: Bratislava – mestská časť Ružinov PSČ: 82101

Bankový účet:SK7509000000005183841031, Slovenská sporiteľňa, a.s.

Dátum registrácie: 15.10.2021 09:50:00

Ako mám postupovať keď som zamestnanec?

(váš zamestnávateľ bude robiť daňové priznanie za vás)

TLAČIVÁ NA STIAHNUTIE PRE ZAMESTNANCA

Stiahnite si a vyplňte EDITOVATEĽNÉ VYHLÁSENIE o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska 

Potvrdenie o zaplatení danepotvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnostiStiahnuť

Vyhlásenie 2-3 % za rok 2021Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby-STOP-ZELENAStiahnuť

Som právnická osoba

(ste spoločnosť, firma a pod.)

Od roku 2018 musíte ako právnická osoba komunikovať s Daňovým úradom elektronicky. Asignovať 2% z dane teda dokážete len priamo v elektronickom systéme pre autorizovaných používateľov: OIZ – osobná internetová zóna.

Viac informácii na https://stopzelena.sk/2-dane-podporte-nas/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.