Aktuality

Parkovacia politika v Bratislave – moje zásadné NIE

Novú parkovaciu politiku zásadne odmietam. Za súčasného stavu pokladám navrhnutú parkovaciu politiku len za zdieranie.

Viac prečo odmietam parkovaciu politiku tak ako ju presadil primátor Bratislavy Vallo so svojim Teamom Vallo si môžete prečítať v mojom článku na sme (kliknite tu).

Chcem parkovaciu politiku pre Bratislavčana (takto som ešte ani nezaparkoval a už mesto chce odo mňa poplatok za prvé auto 39 EUR a ak máte v rodine dve autá tak +150 EUR. Za čo? Čo mi za to mesto ponúka? To považuje za uprednostnenie Bratislavčanov?). Opakujem, chcem parkovaciu politiku pre Bratislavčana. To pre mňa znamená najprv vybudovanie dostatku parkovacích miest pre registrované autá Bratislavčanov s trvalým bydliskom v Bratislave – tento údaj sa dá zistiť. Bez poplatku za prvé auto (prvé auto Bratislavčana zadarmo), symbolicky poplatok za druhé auto, voľných min 300 hodín ročne pre návštevy a zvýšenie voľného parkovania inej zóne pre Bratislavčana a jeho auto v čase od 8 hodiny do 16:30 na min. 8,5 hodiny denne – tak aby bol pokrytý pracovný čas počas dňa a bol zadarmo. V kľude, nech po 16:30 platia tie dve hodiny zdarma, aby rezidenti na večer parkovali. Môžeme diskutovať o Starom meste, kde parkovacia politika bola obyvateľmi akceptovaná a zdalo sa, že funguje.

Pokiaľ takto parkovacia politika nebude nastavená chcem radšej zachovanie súčasného SATUS QUO. Inak mám pocit, že ma ako obyvateľa Bratislavy nútia platiť za nič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.