Aktuality

Toto je tvrdý lockdown? Srandujete.

Vláda v súčasnej dobe zlyháva opäť – a to svojou komunikáciou. Háda sa. A Cigániková veselo bloguje proti vlastnej vláde – a tak si ju budem pamätať, namiesto toho, aby priložila rozumne ruku k dielu, radšej populisticky sa snaží všetkým ukázať, že ostatní v koalícii sú „hlúpi“ keď nepočúvali SAS, pretože ako pani poslynkyňa Cigániková bloguje a musím to zopakovať „so Sulíkom by sme mali výsledky lepšie“. Veď to je rana medzi oči jej vlastným koaličným partnerom vrátane premiéra, ale zároveň aj gól do vlastnej brány. Myslím si však podľa znenia jej blogu, že si to neuvedomuje. Tak ako mnohí „fanatickí“ vyznávači tejto strany, ktorí vidia len svoju stranu a svoju pravdu. Načo potom išli do tejto koalície, keď sa správajú v nej ako opozičná strana?

Zlá komunikácia vlády a to nielen v tejto otázke, Sulíkové „trójske“ kone zničia túto vládu. A predseda Sulík? Máme tu predsedu koaličnej strany, ktorý si hrá v otázke pandémie „sólo“. A podľa zvyšovania preferencií jeho strany v tomto okamžiku mu to ide. 

Poviem to však otvorene, nech nám v budúcnosti vládne ktokoľvek – tak stranu SAS a jej predsedu Sulíka, by som do vlády v živote iným stranám neodporúčal. Jeho správanie a hra na „sólo“ hráča môže byť krátkodobo sympatická, ale z dlhodobého hľadiska najprv vadí a potom uškodí jeho koaličným partnerom ( „ficov efekt“ – s kýmkoľvek bol FICO vo vláde, po 4 rokoch so SMERom sa už nevedeli dostať ani len do parlamentu – „do politického dôchodku poslal“ HZDS, SNS, Sieť, MOST-híd – to isté sa v súčasnosti odohráva v koalícii – všetci padajú len SAS rastie – a ak sa ostatní k tomu rázne nepostavia tak na konci bude jeden veľký víťaz – SAS a ostatní porazení), ale nakoniec aj jemu samému, lebo jeho koaličný potenciál v prípade aj iných možností a jeho povesť „neprispôsobivého“ koaličného partnera v krízových momentoch, keď všetci v koalícii majú ťahať za jeden povraz – ho automaticky vzhľadom na opakovanú skúsenosť s týmto jeho správaním, bude vylučovať z akejkoľvek koalície.

Viac na túto tému si prečítajte v mojom článku na sme.sk (kliknite tu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.