Aktuality

Aké sú prve výsledky štúdii o vakcínach Pfizer/BioNTech a AstraZeneca/Oxford?

Je neuveriteľné, koľko hoaxov sa je možné dočítať v online priestore o účinnosti vakcín Pfizer-BioNTech a AstraZeneca.

Nedokážeme zastaviť šírenie nepravdivých alebo „zdeformovaných“ správ o vakcinácii a použití vakcín v boji proti ochoreniu COVID 19.

Na Slovensku podľa prieskumov stúpa len pomaly počet tých, čo sa chcú dať zaočkovať, a ešte stále je tu vysoké percento občanov, ktorí sa očkovať nechcú, alebo majú nedostatok informácii o pozitívnych výsledkov vakcinácie v realite.

Veľká Británia a Izrael patria v súčasnosti medzi lídrov v očkovaní svojho obyvateľstva a majú už aj prvé priebežné výsledky pozitívneho vplyvu vakcinácie na zvládanie priebehu pandémie COVID 19 na svojom území.

Treba podotknúť, že pri údajoch, ktoré tieto krajiny zverejňujú sa nejedná v niektorých prípadoch o vedecké štúdie, ale priamo o monitorovacie správy z priebehu očkovacej kampane a priamo o jej merateľné dopady na dva významné faktory tejto pandémie a to pokles hospitalizácii pacientov a pokles v úmrtnosti v rizikových skupinách. 

Je zvláštne, že aj táto „náročná“ téma sa na Slovensku zneužíva v politickom boji.

Zo súčasného lockdownu som – tak ako už asi každý – unavený, už až príliš mnoho známych má viac a viac problémov v podnikaní, v zamestnaní, už až príliš veľa ľudí v mojom okolí má alebo malo COVID a nie vždy s ľahkým priebehom.

Niektorí slovenskí politici namiesto upokojovania v tejto historicky ťažkej situácie, povzbudzovania občanov a ukazovania dobrých, vhodných a nasledovaniahodných príkladov sa neustále škriepia a neprejde pomaly deň, aby nevznikol nový a nový problém, ktorý traumatizuje spoločnosť a namiesto pokoja vnáša do príbytkov občanov „zlobu“ a nepokoj. 

Viac o tejto téme sa dočítate v mojom článku na sme.sk (kliknite tu)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.